Projekty realizowane ze środków UE

Czytaj więcej
Zamknij
zeto data backup

ZETO Data Backup - Dobre praktyki

Przygotowaliśmy dla Ciebie zbiór 13 najważniejszych zasad bezpiecznego wykonywania kopii zapasowych z wykorzystaniem usługi backupu online ZETO Data Backup

1. Nie udostępniaj

Nigdy nie udostępniaj swojej nazwy użytkownika i hasła innym osobom. Chronią one dostępu do Twoich kopii zapasowych. W przypadku ich ujawnienia zmień swoje hasło jak najszybciej z poziomu aplikacji (Ustawienia -> Zaawansowane -> Zmiana hasła) lub z poziomu panelu WEB (Zarządzaj -> Użytkownicy -> Nazwa użytkownika -> Zmiana hasła).

2. Aktualizuj aplikację

Dbaj o aktualizację aplikacji ZETO Data Backup. W kolejnych udostępnianych przez nas wersjach aplikacji będą pojawiać się nowe funkcje i możliwości, a także poprawki zauważonych błędów. Najnowszą wersję znajdziesz pod adresem: https://panel.backup.zetorzeszow.pl/setup

3. Aktualizuj system

Dbaj o aktualizację używanego przez siebie systemu operacyjnego i innych komponentów biorących udział w przetwarzaniu Twoich danych. Błędy usunięte nowych wersjach oprogramowania pozwolą uniknąć potencjalnych problemów w czasie wykonywania kopii zapasowych.

4. Posprzątaj dysk

Dbaj o odpowiednią ilość wolnej przestrzeni dyskowej na swoim urządzeniu. W procesie tworzenia kopii zapasowej może powstać znaczna ilości tymczasowych danych. Zapełnienie całego dysku twardego uniemożliwi poprawne wykonanie projektu. Zalecamy abyś zawsze dysponował wolnym miejscem równym rozmiarowi backupowych danych.

5. Zadbaj o wolne miejsce

Dbaj o odpowiednią ilość wolnej przestrzeni dyskowej na swoim koncie w usłudze ZETO Data Backup. Wykorzystanie całej pojemności konta uniemożliwi wykonanie kolejnych kopii zapasowych, a to może narazić Cię na straty w przypadku awarii. Zwróć szczególną uwagę na ostrzeżenie otrzymywane na Twoją skrzynkę pocztową, które poinformują Cię gdy ilość wolnego miejsca spadnie poniżej 10%.

6. Polityka bezpieczeństwa

Dbaj o odpowiednią politykę bezpieczeństwa i przechowuj większą liczbę kopii swoich danych. Uchroni Cię to przed sytuacją, w której wszystkie Twoje kopie zapasowe stanowiłyby wierną kopię niepełnych lub uszkodzonych oryginalnych danych. Zalecamy, aby ilość przechowywanych wersji nie była mniejsza niż 7.

7. Wykonuj kopie zapasowe

Dbaj o regularne wykonywanie kopii zapasowych. Aplikacja ZETO Data Backup pozwala na określenie praktycznie dowolnego harmonogramu tworzenia backupów. Zalecamy, aby automatyczne backupy były uruchamiane nie rzadziej niż raz dziennie.

8. Automatyczna kopia zapasowa

Dbaj o to, by urządzenie było włączone w czasie automatycznego wykonywania kopii zapasowej.

9. Sytuacje awaryjne

Sprawdzaj kompletność wykonanych kopii zapasowych i przeprowadzaj regularne testy odtworzeniowe. Pozwoli Ci to zweryfikować swoje procedury postępowania w sytuacjach awaryjnych.

10. Sprawdzaj otrzymywane raporty

Sprawdzaj otrzymywane raporty dotyczące statusów ostatnio wykonanych kopii zapasowych. W przypadku wystąpienia ewentualnych błędów lub ostrzeżeń reaguj natychmiast.

11. Powiadomienia e-mail

Jeżeli nie otrzymałeś powiadomienia na swoją skrzynkę pocztową sprawdź dlaczego tak się stało. Może to świadczyć o tym, że Twoja ostatnia kopia zapasowa nie została w ogóle uruchomiona.

12. Kluczowe zbiory danych

Dbaj o to aby zakres Twoich kopii zapasowych obejmował wszystkie kluczowe zbiory danych. Sprawdzaj okresowo czy od czasu ostatniej modyfikacji projektu backupowego nie pojawiły się nowe zasoby, takie jak nowe bazy danych czy nowe foldery.

13. W razie potrzeby szukaj pomocy

Pamiętaj, że jesteśmy od tego, by Ci pomóc. W razie potrzeby skontaktuj się z naszym Działem Wsparcia Technicznego dostępnym pod numerem telefonu (+48) 17 78 01 685 lub za pośrednictwem poczty elektronicznej backup@zetorzeszow.pl.

Cennik

Wypróbuj ZETO Data Backup przez 30 dni za darmo!

W celu uzyskania wersji demo skontaktuj się z nami.

Kontakt z nami

Strefa klienta

Rzeszów
35-326 Rzeszów, ul. Rejtana 55
tel.: 17 78 01 689
tel.: 17 78 01 644
e-mail: detal@zetorzeszow.pl
www: sklep.zetorzeszow.pl

Krosno
38-400 Krosno, ul. Grodzka 12
tel.: 13 43 20 940
e-mail: krosno@zetorzeszow.pl
www: krosno.zetorzeszow.pl

Przemyśl
37-700 Przemyśl, ul. Asnyka 4
tel.: 16 67 85 920
e-mail: przemysl@zetorzeszow.pl
www: przemysl.zetorzeszow.pl

Lublin
20-704 Lublin, ul. Wojciechowska 9A
tel.: 81 50 65 151
e-mail: lublin@zetorzeszow.pl
www: lublin.zetorzeszow.pl

Dokumenty

Media – Aplikacje – Pomoc

logotyp_zetorzeszow
PHP Code Snippets Powered By : XYZScripts.com